Hans Hedberg vas

523171

HANS HEDBERG (1917-2007) vas, Biot, Frankrike, starkeldsfajans, spräcklig glasyr i rött och svart, signerad HHg, höjd 10,5 cm

fotnagg, senare inristat nummer i botten

Keramik/Porslin

Geijersgatan 14, Göteborg

Hans Hedberg vas

Budhistorik (13 bud)
3859472
3863609
3859472
3863608
950
3859472
700

Slutpris SEK:
115 EUR, 135 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 300 kr.