Kolonnskåp empire

523141

KOLONNSKÅP, högklassigt arbete i empire, möjligen Wien, fristående, fanerat med mahogny, träskuren dekor, uppfällbar skiva med dold låsning, lådinredning, fronten med en låda, brännförgyllda beslag, oval nyckelskylt med palmetter, hörnen med kannelerade kolonner krönta med träskurna och förgyllda kapitäl, dörr med bakomliggande hyllinredning, nyckel medföljer, höjd 91, 45 x 42 cm

Obetydliga fanérlagningar

Ändringar/tillägg
Visning Collection: Art & Antiques, 5-10 mars, Nybrogatan 32

Möbler, Soffbord, sidobord, Collection

Nybrogatan 32, Stockholm

Kolonnskåp empire

Budhistorik (10 bud)
3879423
12 000
3862959
10 000
3857497
8 000
3855952
6 200
3855951
6 000

Slutpris SEK:
12 000
1 150 EUR, 1 350 USD
Utropspris SEK:
30 000