Cylinderspeldosa med klockspel

523024

MERMOD FRERES CYLINDERSPELDOSA MED KLOCKSPEL, Schweiz 1800-talets slut, för 8 melodier, sex klockor och trumma, kastanjet, fodral med intarsiadekor på locker, målat fodral, invändig litograferad melodiförteckning, höjd ca 28, 69x34 cm

Fodralet med slitage. nyckel till fodralet saknas, lås till sidifack saknas, lädan med bottensprickor

Nautica/Technica, Diverse

Kundcenter

Budhistorik (22 bud)
3859641
26 000
3859644
25 000
3859641
24 000
3859636
23 000
3859639
22 000

Slutpris SEK:
26 000
2 491 EUR, 2 925 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.