Anthonie Palamedesz, signerad, olja på pannå

522557

ANTHONIE PALAMEDESZ (1601-1673): Soldater i vaktrum, signerad A Palamedez, olja på pannå, 29x37,5 cm

EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris

PROVENIENS
Oscar Hedbergs samling, Stockholm

Old Master-special

Konst, Äldre måleri, Tema

Monter 32

Budhistorik (36 bud)
3857643
50 000
3857646
50 000
3857643
48 000
3857637
46 000
3857625
44 000

Slutpris SEK:
50 000
4 790 EUR, 5 625 USD
Utropspris SEK:
30 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.