Samiskt hantverk kniv

521318

KNIV, nordsamisk typ, graverad dekor, signerad och daterad G:K 1904, skaft i björk, längd 26,5 cm

Slitage, spricka och skada i läderhylsan

Etnografica, Vapen/Medaljer, Tema

Samiskt hantverk kniv

Budhistorik (6 bud)
3912368
3912275
3907852
3907850
3891918

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.