Félix Ziem oljemålning

520111

FÉLIX ZIEM (Frankrike 1821-1911): De franska trädgårdarna i Venedig, signerad Ziem, olja på pannå, 27 x 43 cm

Målningen kommer ingå i Catalogue Raisonné över Félix Ziem, vilken är under utarbetande av Franck Baille, Paris.

krackeleringar, smärre färgbortfall

Ändringar/tillägg
Visning Collection: Art & Antiques, 5-10 mars, Nybrogatan 32

Konst, Äldre måleri, Collection

Félix Ziem oljemålning

Budhistorik (22 bud)
3879709
48 000
3879708
46 000
3879707
44 000
3879705
35 000
3879704
33 000

Slutpris SEK:
48 000
4 834 EUR, 5 491 USD
Utropspris SEK:
60 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.