John Hoppner, hans krets 1700-tal olja

519608

JOHN HOPPNER, hans krets, engelsk skola (1700-tal): Porträtt av dam klädd i "Chemise a la Reine" eller "Gaulle" från 1780-talet, olja på duk, 76x63 cm

Old Master-special

lagning, retuscher

Konst, Äldre måleri, Tema

Budhistorik (37 bud)
3853972
12 000
3853970
11 500
3853961
11 000
3853956
10 500
3853952
10 000

Slutpris SEK:
12 000
1 158 EUR, 1 315 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.