Philip von Schantz oljemålning

518919

PHILIP VON SCHANTZ (1928-1998): Rostig spann, signerad och daterad PvS -79, olja på duk, 38 x 41 cm

UTSTÄLLD: Galerie Aronowitsch, Stockholm, februari-mars 1982

LITTERATUR: Allan Ellenius; Philip von Schantz, Still Lifes, Trelleborg 1991, "Grey Bucket", avbildad på sidan 25

Ändringar/tillägg
Visning Collection: Art & Antiques, 5-10 mars, Nybrogatan 32

Konst, Modernt måleri, Collection

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (25 bud)
3880707
46 000
3879976
44 000
3878485
42 000
3879135
42 000
3878485
40 000

Slutpris SEK:
46 000
4 632 EUR, 5 262 USD
Utropspris SEK:
35 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.