Jean Tinguely rörelseobjekt

518748

JEAN TINGUELY (Schweiz, 1925-1991): Constante, signerad Tinguely och numrerad 93/100 på etikett a tergo, Édition MAT collection 64, rörelseobjekt i metall med elektrisk motor och papper, höjd 35,5, bredd 21, djup 25 cm

Fungerar vid inskrivningstillfället, smärre slitage, smuts, repor

Konst, Skulpturer, Collection

Nybrogatan 32, Stockholm

Jean Tinguely rörelseobjekt

Budhistorik (9 bud)
3873528
28 000
3873525
26 000
3873522
22 000
3868180
12 500
3861286
10 000

Slutpris SEK:
28 000
2 682 EUR, 3 150 USD
Utropspris SEK:
35 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.