Alexander van Bredael oljemålning

518595

ALEXANDER VAN BREDAEL (Antwerpen 1663-1720): Allegori över hösten, olja på duk, 67 x 84 cm

EXPERTIS: Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris

PROVENIENS: Crafoords Auktioner, Lund, våren 2001, katalognr 55

retuscher

Ändringar/tillägg
Visning Collection: Art & Antiques, 5-10 mars, Nybrogatan 32

Konst, Äldre måleri, Collection

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (16 bud)
3879867
27 000
3879806
26 000
3870817
20 000
3870816
14 000
3868874
6 600

Slutpris SEK:
27 000
2 719 EUR, 3 089 USD
Utropspris SEK:
40 000