Alexander van Bredael oljemålning

518594

ALEXANDER VAN BREDAEL (Antwerpen 1663-1720): Allegori över sommaren, signerad A. V. Bredael. F, olja på duk, 66 x 82 cm

EXPERTIS: Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris

PROVENIENS: Stockholms Auktionsverk, våren 2001, katalognr 1357

smärre retuscher, lite färgbortfall

Ändringar/tillägg
Visning Collection: Art & Antiques, 5-10 mars, Nybrogatan 32

Konst, Äldre måleri, Collection

Budhistorik (14 bud)
3879856
33 000
3879853
32 000
3879852
31 000
3874438
30 000
3874436
28 000

Slutpris SEK:
33 000
3 161 EUR, 3 713 USD
Utropspris SEK:
40 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.