Alexander van Bredael oljemålning

518593

ALEXANDER VAN BREDAEL (Antwerpen 1663-1720): Allegori över vintern, signerad A.V. Bredael. F, olja på duk, 67 x 84 cm

EXPERTIS: Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris

PROVENIENS: Stockholms Auktionsverk, våren 2001, katalognr 1357

retuscher

Ändringar/tillägg
Visning Collection: Art & Antiques, 5-10 mars, Nybrogatan 32

Konst, Äldre måleri, Collection

Budhistorik (17 bud)
3879883
35 000
3877228
34 000
3877212
33 000
3877149
32 000
3876357
31 000

Slutpris SEK:
35 000
3 525 EUR, 4 004 USD
Utropspris SEK:
40 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.