Jan Jansz. Van Der Stoffe oljemålning

518592

JAN JANSZ. VAN DER STOFFE (Leiden 1611-1682): Ryttarbatalj, signerad JVD Stoffe, olja på pannå, 67 x 98 cm

EXPERTIS: Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris

PROVENIENS: Stockholms Auktionsverk, våren 2001, katalognr 1369

Lagningar, retuscher

Konst, Äldre måleri, Collection

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (24 bud)
3874175
30 000
3874164
24 000
3874162
21 000
3873992
20 000
3873991
19 000

Slutpris SEK:
30 000
3 021 EUR, 3 432 USD
Utropspris SEK:
40 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.