Oidentifierad konstnär porträtt 1700-tal

517615

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1700-tal): Damporträtt, olja på duk fäst på pannå, oval 71,5x58,5 cm

PROVENIENS: Konstnären David von Kraffts släkt, damporträttet har funnits på Önnebergs gård, Alfta i Hälsingland sedan mitten av 1800-talet.

Old Master-special

olja på duk fäst på pannå

Konst, Äldre måleri, Tema

Rum 1

Budhistorik (10 bud)
3858049
4 200
3858042
3858040
3 200
3858038
3856337

Slutpris SEK:
4 200
423 EUR, 480 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.