Francois Boucher efter oljemålning

515446

FRANCOIS BOUCHER, efter, "La route du Marché", olja på uppfodrad duk, ca 44x39 cm

Originalet signerat och daterat, 1770. Avbildad i Wildenstein-Ananoff, nr 728. Konstverket är konstnärens sista kända verk.

Old Master-special

Slitage, olja på uppfodrad duk

Konst, Äldre måleri, Tema

Rum 1

Budhistorik (3 bud)

3838788
2 800
3838392
3837423

Slutpris SEK:
2 800
282 EUR, 320 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.