Wijnand Jan Joseph Nuyen, olja

511759

WIJNAND JAN JOSEPH NUYEN (Holland 1813-1839): De Hollanders belegeren Antwerpen/ Holländarna besegrar Antwerpen, signerad och daterad W.J.J. Nu˙en 1838, olja på pannå, 34x43 cm

EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris

Old Master-special

Konst, Äldre måleri, Tema

Budhistorik (14 bud)
3857135
18 000
3857079
16 000
3857072
15 500
3856952
15 000
3856950
13 000

Slutpris SEK:
18 000
1 759 EUR, 2 057 USD
Utropspris SEK:
30 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.