Keramos lampa

523809

KERAMOS, bordslampa 1900-talets första hälft, Österrike, signerad (Rudolf) Podany, bemålad fajans, textilskärm, höjd inkl skärm ca 64 cm

Smärre nagg/glasyrnagg, ej funktionstestad

Belysning, Bordslampor

Hylla 5

Keramos lampa

Budhistorik (5 bud)
3852622
700
3852619
450
3845445
3835923
3834205

Slutpris SEK:
700
67 EUR, 79 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.