Rullklaffsekretär omkring 1900

523384

RULLKLAFFSEKRETÄR, omkring 1900, Louis XVl/Directoire-stil, mahogny/mahognyfaner med skurna och svarvade detaljer samt genombrutet gallerverk, lådor samt öppna fack bakom klaffen, låda, beslag i patinerad mässing, nyckel medföljer, höjd 140,5, 116 x 60 cm

Bruksslitage, torrsprickor, märken/repor, några lösa detaljer, bakstycke saknas

Möbler, Skåp, byråer

Rum 6

Budhistorik (13 bud)
3850463
4 800
3848145
4 600
3848145
3 800
3850428
3 600
3848145
3 400

Slutpris SEK:
4 800
460 EUR, 540 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.