Cylinderspeldosa för 6 melodier

523022

CYLINDERSPELDOSA, 1800-talets senare del, för 6 melodier, fodral med intarsiadekor, höjd ca 12,5, 41x20 cm

Nyckel till locket saknas, lådan något skev, 4 stift på kammen skadade, smärre slitage

Diverse, Nautica/Technica

Rum 7, Hylla 6

Budhistorik (5 bud)
3836492
2 800
3851487
2 600
3836492
2 400
3835261
3832225
1 400

Slutpris SEK:
2 800
268 EUR, 315 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.