Såsterrin England Brown Westhead Moore & Co

522953

BROWN-WESTHEAD, MOORE & CO, "Jessamine", såsterrin, flintgods, England, 1800-talets slut, med hänklar samt underfat, polykrom dekor av blomsterslingor, lockknopp i form av volut, längd ca 21, höjd ca 14 cm

Krackeleringar, en hänkel med spricka

Keramik/Porslin

Budhistorik (1 bud)

3831745
2018-02-20 11:29:10

2018-02-27 kl 19:18
Slutpris SEK:
29 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.