Vattenflaskor Kina 1800-tal

522909

VATTENFLASKOR, 1 par, porslin, Kina, 1800-tal, bulbformade, dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, höjd ca 22 cm

Nagg

Orientaliskt, Porslin

Vattenflaskor Kina 1800-tal

Budhistorik (13 bud)
3851236
3851010
3849078
950
3847717
900
3838764
850

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.