Taklampa 1930/40-tal

522780

TAKARMATUR, 1930/40-tal, sannolikt Italien, 6 st ljuskällor, rökfärgad glas, stomme delvis i mässing, höjd 83, diameter 63 cm

Smärre slitage, enligt uppgift fungerande men ny el

Belysning, Ljuskronor

Rum 21

Taklampa 1930/40-tal

Budhistorik (39 bud)
3843720
8 200
3843708
8 000
3843711
8 000
3843708
7 800
3843710
7 600

Slutpris SEK:
8 200
826 EUR, 938 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.