Eric Hallström pastell

522763

ERIC HALLSTRÖM (1893-1946): "Söndagsmorgon", signerad Eric Hallström, pastell på papper uppklisttrad på pannå, 83x98 cm
Proveniens: Utställningsetikett Jubileumsutställningen Färg och Form, Stockholm 1942

Rum 4

Eric Hallström pastell

Budhistorik (5 bud)
3843031
3841973
1 400
3836862
1 300
3836137
3825349

Slutpris SEK:
287 EUR, 338 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.