Kamferkista

522754

KAMFERKISTA, 1900-tal, Kina, skuren dekor med flodlandskapsmotiv, beslag i mässing, höjd ca 42 cm, 76x40 cm

Bruksslitage, patinering i metallen och träet

Möbler, Övriga möbler, Orientaliskt

Rum 5

Kamferkista

Budhistorik (15 bud)
3843157
1 400
3843153
1 300
3843144
3843150
3843144

Slutpris SEK:
1 400
134 EUR, 158 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.