Uppläggningsfat Kina 1700-tal

522650

UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, brättet med lambrekängbård, längd ca 32,5 cm

Kantlagningar

Orientaliskt, Porslin

Monter 4

Uppläggningsfat Kina 1700-tal

Budhistorik (6 bud)
3842367
700
3840397
650
3840397
3825887
3829741

Slutpris SEK:
700
67 EUR, 79 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.