Lockurna Kina 1700-tal

522638

LOCKURNA, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), balusterformad, dekor av flodlandskap med pagoder och figurer i underglasyrblått, lockknopp i form av fouhund, höjd ca 44 cm

Omfattande lagningar

Orientaliskt, Porslin

Rum 7, Hylla 4

Lockurna Kina 1700-tal

Budhistorik (12 bud)
3829907
3844119
3829907
1 900
3844117
1 800
3829907
1 700

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.