Bordsprydnad för jul

522344

BORDSPRYDNAD, i form av "julgran" (1940/50-tal) fyra ljusarmar, fot med hästar och en fågel på den svarvade mittstången, pinnar för upphängning av dekorationer, monterbara delar, bemålat trä, höjd ca 61 cm

En pinne saknas (avbruten), avflagad färg, skador efter brinnande ljus på ljushållarna.

Diverse

Monter 9

Bordsprydnad för jul

Budhistorik (17 bud)
3822981
3838668
3822981
3838667
950
3822981
900

Slutpris SEK:
115 EUR, 135 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.