Bordsur empire

522250

BORDSUR, empire, 1800-talets början, Frankrike, förgylld brons, dekor av kvinna, höjd ca 39 cm, nyckel och pendel finns

Urtavla med sprickor, slitage

Klockor/Ur

Rum 7, Hylla 3

Bordsur empire

Budhistorik (14 bud)
3832222
5 200
3840590
5 000
3832222
4 600
3834209
4 400
3832222
4 200

Slutpris SEK:
5 200
498 EUR, 585 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.