Nicolaus Justelius grötskål

522245

NICOLAUS JUSTELIUS (mästare i Eksjö 1784-1829), grötskål med lock, tenn, stämplad 1810, höjd ca 18 cm

Lagad knopp, slitage, bucklor

Ändringar/tillägg
mästare i Eksjö 1784-1829

Diverse, Samlarobjekt

Monter 1

Nicolaus Justelius grötskål

Budhistorik (22 bud)
3831839
1 600
3838158
3831839
1 400
3831779
1 300
3831334

Slutpris SEK:
1 600
153 EUR, 180 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.