Pall

522223

PALL/BÄNK, 1700/1800-tal, gustaviansk, skuren dekor med kannelyrer på benen, fleuronerna möjligen i annat material, löstagbar stoppad textil klädsel, bemålad med bronserade detaljer, sitthöjd ca 56 samt 110x46 cm

Nagg, bruks och åldersrelaterat slitage.

Möbler, Övriga möbler

Rum 5

Pall

Budhistorik (23 bud)
3840823
4 200
3838908
3840820
3 800
3838908
3 600
3840815
3 400

Slutpris SEK:
4 200
423 EUR, 480 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.