Tallrikar Kina 1700-tal

522154

TALLRIKAR, 2 st., porslin, Kina, Kangxi (1662-1722) samt Qianlong (1736-1795), dekor i famille vertefärger och underglasyrblått, diameter ca 22-23 cm

Nagg, slitage

Orientaliskt, Porslin

Tallrikar Kina 1700-tal

Budhistorik (10 bud)
3839779
850
3839830
3839779
750
3839829
700
3839779
650

Slutpris SEK:
850
86 EUR, 97 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.