Åke E:son Lindman, fotografi

522091

ÅKE E:SON LINDMAN (född 1953): Diptyk, Karnak temple, Luxor Egypt, signerad och daterad på baksidan 2017, unika, solariserat och svaveltonat silvergelatinfotografi.

UTSTÄLLD
Experiment - Åke E:son Lindman, Zornmuseet, Mora 2017

LITTERATUR

Fotografi, Tema

Nybrogatan 32, Stockholm

Åke E:son Lindman, fotografi

Budhistorik (11 bud)
3848156
10 500
3848120
10 000
3847706
8 400
3847705
8 200
3845969
7 200

Slutpris SEK:
10 500
1 006 EUR, 1 181 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.