Åke E:son Lindman, fotografi

522052

ÅKE E:SON LINDMAN (född 1953): Lingotto building, Turin, Italy (Fiat), signerad och daterad på baksidan 2004,
unik, solariserat och svaveltonat silvergelatinfotografi,
49x39 cm

UTSTÄLLD
Experiment - Åke E:son Lindman, Zornmuseet, Mora 2017

LITTERATUR

Fotografi, Tema

Nybrogatan 32, Stockholm

Åke E:son Lindman, fotografi

Budhistorik (14 bud)
3848192
8 200
3848184
8 000
3847744
5 800
3845973
5 600
3839650
4 800

Slutpris SEK:
8 200
786 EUR, 923 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.