Alf Wallander Rörstrand Kräftserivs

522014

ALF WALLANDER, kräftservis, 10 dlr, flintgods, Rörstrand, 1900-talets början, bestående av: skål samt 9 tallrikar, diameter ca 22-26 cm

Krackeleringar, delvis missfärgningar, en tallrik med glasyrspricka

Keramik/Porslin

Budhistorik (9 bud)
3839235
3 400
3838634
3 200
3836707
3831661
3829809
1 900

Slutpris SEK:
3 400
326 EUR, 383 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.