Tallrikar 7 st Kina 1700-tal

522011

TALLRIKAR, 7 st (4+2+1), porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), olika dekorer i imarifärger av flodlandskap och trädgårdsmotiv, diameter ca 22-23 cm

Nagg, en med spricka

Orientaliskt, Porslin

Monter 7

Tallrikar 7 st Kina 1700-tal

Budhistorik (18 bud)
3846249
3845501
2 800
3846173
2 800
3845501
3845709

Slutpris SEK:
287 EUR, 338 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.