Bruno Mathsson fåtöljer

521963

BRUNO MATHSSON, fåtöljer, 3 st., "Eva", Bruno Mathsson, 1940-tal, sadelgjord, stomme i böjträ av bok, märkta "Firma Karl Mathsson, Made in Värnamo, Sweden", sitthöjd ca 35 cm, höjd 87 cm

Sliten sadelgjord, fläckar och märken i stommen, bruksslitage

Möbler, Fåtöljer

Rum 2

Bruno Mathsson fåtöljer

Budhistorik (14 bud)
3820206
6 400
3825299
6 200
3820206
5 400
3825297
5 200
3820206
4 600

Slutpris SEK:
6 400
644 EUR, 732 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.