Armband örhängen 1 par 18 k guld

521956

ARMBAND, ÖRHÄNGEN, 1 par, 18 k guld, dekor med fasettslipade röda stenar, 1800-talets senare del, utländska stämplar, armbandet längd 17,5 cm, höjd örhängen 7 cm, total vikt ca 25,8 g; örhängen med avtagbar hängande del

Snurrebussar och stift ej ursprungliga, stenar med repor och hack, bucklor, tennlödningar, bristningar

Guld/Smycken

Budhistorik (3 bud)

3838074
4 400
3848746
4 200
3838074

Slutpris SEK:
4 400
422 EUR, 495 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.