Collier odlade pärlor hänge 18 k guld diamanter

521954

COLLIER, odlade saltvattenspärlor ca 4-6,1 mm, med hänge, genombruten dekor, mitten med hjärtslipad safir ca 0,20-0,25 ct, 10 navettslipade safirer resp. 5 smaragder, 30 småbriljanter, stämplat Sheffield 1984, diameter 2,7 mm, lås, 18 k guld, längd 36 cm

Pärlor med slitage, hänge och collier ej ursprungligt tillhörande

Guld/Smycken

Budhistorik (4 bud)

3849236
3848981
600
3848039
3842831

Slutpris SEK:
81 EUR, 92 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.