Golvur

521856

GOLVUR, 1700-tal, urverk med månfas, slagfunktion, märkt Jos cooper whitchurch, fodral i mahogny, höjd ca 217 cm, pendel, nycklar och lod finns

fodralet med sprickor, slitage, lagningar, saknar datum skiva

Klockor/Ur

Rum 17

Golvur

Budhistorik (11 bud)
3834125
3 800
3834123
3 400
3834122
3 200
3834121
3834120
2 600

Slutpris SEK:
3 800
383 EUR, 435 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.