Ring broscher 18 k guld

521752

BROSCHER, 2 st., Gustaf Dahlgren & Co, Malmö 1917 resp. Bernhard Hertz, 1800-talets senare hälft, RING, 18 k guld, dekor med orietpärlor, ringstorlek ca 16,5 mm, total vikt ca 13,6 g

Sten med skador och repor

Guld/Smycken

Ring broscher 18 k guld

Budhistorik (4 bud)

3831925
2 800
3847023
2 800
3831925
2 600
3830182
2 400

Slutpris SEK:
2 800
282 EUR, 320 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.