Såskopp silver

521695

SÅSKOPP, Stockholm 1850, bär graverat monogram, GRÄDDKANNA, Stockholm 1846, DOSA, Gävle 1835, invändigt förgyllda, KANNA, silver, handtag i trä, sannolikt Holland, 1800-tal, höjd ca 4-15 cm, total vikt ca 500 g.

Silver, Övriga silverföremål

Monter 5

Såskopp silver

Budhistorik (27 bud)
3834986
2 400
3834740
3834367
3834365
1 900
3833552
1 800

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.