Alfred Lenica blandteknik 1968

521635

ALFRED LENICA (Polen, 1899-1977): Komposition, signerad Lenica och på baksidan signerad och daterad A Lenica Warzawa 1968, blandteknik på papper, 38x46 cm, oramad

PROVENIENS:
Gåva från konstnären till nuvarande ägares far i slutet av 1960-talet och början av 1970-talet.

oramad, smärre färgbortfall

Rum 9, Vagga 1

Budhistorik (4 bud)

3844148
5 000
3844142
4 600
3827041
4 400
3826261

Slutpris SEK:
5 000
504 EUR, 572 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.