Moderna Möbler Ole Wanscher byrå

521625

OLE WANSCHER (Danmark, 1903-1985), byrå, 1940-tal, Illums Bolighus, fanérat i valnöt med mässingshandtag, höjd ca 78 cm, 105x49 cm

Större svart repa i toppskivan, bruksslitage

Möbler, Skåp, byråer, Samlingar

Rum 6

Budhistorik (12 bud)
3853775
16 000
3848591
15 500
3853772
15 000
3848591
14 000
3853771
13 500

Slutpris SEK:
16 000
1 611 EUR, 1 830 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.