Matsalsmöbel

521602

MATSALSMÖBEL, 7 dlr., 1900-talets första hälft, eklektisk stil, gustaviansk stil/jugendstil, genombruten ryggbricka med kopplat spjälknippe, ben med kannelering, bemålad i grönt, stolarna klädda i tyg från Svenskt Tenn, med två iläggsskivor, bordets höjd ca 76, 180x95 cm, iläggsskivor á 45 cm

Slitage, senare bemålning

Ändringar/tillägg
Ytterligare 2 iläggskivor finns att avhämta i Mag5 den 29:e feb.

Möbler, Matsalsmöbler

Rum 11

Matsalsmöbel

Budhistorik (11 bud)
3835550
2 400
3835522
3833960
3824805
1 400
3823841
1 300

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.