Ch Duval oljemålning

521596

CH DUVAL (Frankrike, 1800-tal): Barn vid fransk bondgård, signerad Ch Duval, olja på pannå, 63x63 cm

PROVENIENS: Bruun Rasmussen auktioner, Köpenhamn, 1958, därefter i samma familjs ägo

Repor, färgbortfall

Konst, Äldre måleri

Ch Duval oljemålning

Budhistorik (8 bud)
3831757
1 900
3826306
1 800
3823893
1 700
3826305
1 700
3823893
1 600

Slutpris SEK:
1 900
182 EUR, 214 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.