Stig Lindberg kaffeservis

521569

STIG LINDBERG, "Tahiti", kaffekoppar med fat, 8 st samt sockerskål, benporslin, Gustavsberg, dekoren formgiven 1970, diameter ca 9-16,5 cm

Kraftigt slitage i lacken på 7 utav 8 koppar, nagg i kanten på 1 kopp

Keramik/Porslin, Matserviser, kaffeserviser

Monter 13

Stig Lindberg kaffeservis

Budhistorik (4 bud)

3828728
2 400
3824234
1 600
3817777
3817738

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.