Täcke sk "Crazy Quilt" USA

521467

TÄCKE, sk "Crazy Quilt", USA, 1800-talets slut, daterat och märkt "Thora Hildebrand 1896", 155 x 110 cm

sekundär inramning, skador och brister

Mattor/Textilier

Täcke sk

Budhistorik (18 bud)
3826936
6 800
3836625
6 600
3826936
6 400
3836617
6 200
3826936
5 400

Slutpris SEK:
6 800
685 EUR, 778 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.