Vas Kina 1800-tal

521395

VAS, porslin, Kina, 1800-talets slut, kalebassformad, dekor av parställda drakar vid pion i underglasyrblått, botten med fyra karaktärers märke, höjd ca 15 cm

Orientaliskt, Porslin

Monter 27

Vas Kina 1800-tal

Budhistorik (12 bud)
3832077
3831754
1 400
3832076
1 300
3831754
3832075

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.