Carl Kylberg akvarell

521378

CARL KYLBERG (1878-1952): Min ateljé, på baksidan daterad 1930, akvarell på papper, ca 26x36 cm

UTSTÄLLD:
Carl Kylberg, Människor, hav, landskap, Svensk-Franska Konstgalleriet, Stockholm 1964, katalognr 65
Carl Kylberg, Malmö Konsthall, dec 1977-mars 1978, katalognr 168

Veck, reva

Konst, Teckningar

Kundcenter

Carl Kylberg akvarell

Budhistorik (27 bud)
3834840
10 000
3834821
9 800
3834838
9 800
3834821
9 600
3834829
9 400

Slutpris SEK:
10 000
1 007 EUR, 1 144 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.