Tyra Kleen

521349

TYRA KLEEN, Tempeldanser och musikinstrument på Bali, Nordisk Rotogravyr, 1931, 24 sidor, samt 53 monterade färgplanscher, Bengtssons litografiska, Malmö, 1931. Tryckt i 300 numrerade exemplar varav detta är numrerat 47/300, i pappmapp med knytband, ca 36 x 25,5 cm

Smärre rynkor i mappen

Konst, Grafik, Etnografica

Tyra Kleen

Budhistorik (39 bud)
3833145
5 600
3833221
5 400
3833145
5 200
3833213
5 000
3833145
4 800

Slutpris SEK:
5 600
540 EUR, 614 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.